اخبار روز ایران و جهان

شهری روشن تر از خورشید

روشن ترین شهرهای دنیا

در این مقاله قصد داریم سری به روشن ترین شهرهای دنیا بزنیم و بدانیم که چطور این شهرها انقدر روشن هستند و در شب می درخشند! شهرهای بزرگ دنیا قطب های بزرگ تجاری هستند و در آنها ابزارهای تبلیغاتی بسیاری زیاد به چشم می خورد از تلویزیون شهری گرفته که ماهیتی 100% تبلیغاتی دارد تا مبلمان شهری  و تابلو روان و تابلو VMS همگی نشان دهنده ی قلب تپنده ی اقتصاد در این کلان شهرهای تجاری می باشد.

مبلمان شهری

مبلمان شهری

اگر شما در شهر تهران قدم بزنید چیزی که بیشتر از همه توجه شما را به خود جلب می کند پروژکتور LED است که سرتاسر شهر را پوشانده است. پروژکتورهای LED بیشترین تاثیر در روشنایی شهر را دارند پس از پروژکتورهای LED، تلویزیون شهری قرار دارد که نقش بسزایی درزیبایی شهر بازی می کند، تلویزیون شهری از چندین چراغ LED ساخته شده است و در آن انواع تبلیغات بازرگانی و… به نمایش گذاشته می شود.

برج نوری چیست؟

برج نوری به تیر چراغی گفته می شود که ارتفاعی بیش از یک چراغ برق معمولی داشته و در بالای آن چندین پروژکتور LED نصب شده است. برج نوری معمولا در فرودگاها، استادیوم ها و  حتی در کنار اتوبان و برخی نقاط پارک و شهر دیده می شود. معمولا برج نوری با پرچم همراه است و به آن برج پرچم نیز گفته می شود (به شرط این که همراه با پرچم باشد). برج نوری یکی از سازه هایی است که توسط شرکت های ساخت عمرانی طراحی و ساخته می شود. البته شما مجاز به ساخت آن در هر جایی نیستید.

برج نوری

برج نوری

شرکت های گوناگونی در این زمینه وجود دارند که انواع خدمات و تبلیغات شهری را با شرایط مختلف اجرا و پیاده سازی می کنند. سپهر صنعت آداک از جمله شرکت های پیشگام در عرصه ارائه خدمات شهری بوده است که در زمینه های مختلفی فعالیت کرده و همواره از بهترین تجهیزات شهری با برترین فناوری، برای انجام پروژه های خود بهره برده است.

تابلوهای LED

مغازه ها با هر کسب و کاری که احتیاج دارند که محل وجود خود و خدماتی که ارائه می دهند را به مخاطبان و مشتریان خود اعلام کنند، برای این کار از ابزارها و روش های مختلفی استفاده می شود، یکی از این ابزارها که قدمت زیادی ندارد تابلو راون می باشد. این تابلو از چندین چراغ  LED قرمز رنگ تشکیل شده است و به خاطر جلب توجهی که می کند و مصرف کمی که دارد در میان مغازه داران طرفدران بسیار زیادی پیدا کرده است.

تابلوهای LED

تابلوهای LED

تابلو VMS یکی دیگر از تابلوهای تبلیغاتی است که معمولا در سایزهای بزرگتری از تابلو روان تولید می شود، این تابلو که به تابلو VMS معروف است معمولا در کنار جاده ها، اتوبان ها کار گذاشته می شود. تابلو VMS از این جهت اهمیت دارد که اول از همه مصرف انرژی بسیار کمی داشته و از طرفی دیگر از فاصله ی دور دیده می شود.

مبلمان شهری چیست؟

به نیکمت های خیابان و پارک مبلمان شهری گفته می شود، اهمیت مبلمان شهری از آن جهت است که محلی برای استراحت و رفاه شهروندان هستند، مبلمان شهری در اروپا یکی از مهمترین عناصر در زیبایی شهر محسوب می شوند و گاهی اوقات به عنوان ابزار تبلیغاتی مورد استفاده شرکت های تجاری قرار می گیرند.

مبلمان شهری

مبلمان شهری

یکی از کشورهایی که در مبلمان شهری سرآمد کشورهای دیگر است و در زیبایی مبلمان شهری شهرت دارد، کشور ژاپن است. در توکیو که به نوعی می توان لقب شهری روشن تر از خورشید را به آن داد، شما می توانید شاهد زیباترین مبلمان شهری باشید.

توکیو

توکیو

منبع: http://www.barkhatnews.ir

 

 

اشتراک گذاری
به برخط نیوز در گوگل امتیاز دهید :)