اخبار روز ایران و جهان

تغذیه مناسب، پوستی مناسب

تغذیه

داشتن پوست سالم و زیبا از خواسته های تمام مردم یک جامعه است. همه دوست دارند پوستی شفاف و جوان داشته باشند، اما داشتن پوست سالم نیاز مند رعایت نکاتی است که درقسمتی از راه حل این مسائل ، تغذیه ی مناسب نیز قرار گرفته است. در ادامه در مورد نقش تغذیه مناسب، پوستی مناسب صحبت خواهیم کرد.

روغن زیتون

البته باید این راهم در نظر داشته باشید که از طرف دیگر به نظر می رسد برخی از غذاها با تخریب پوست همراه باشند. برای مثال: دریافت بالای گوشت و شیر پرچرب می تواند خطر افزایش چین و چروک های پوست را افزایش دهد؛ بنابراین توصیه های ذیل را جدی بگیرید: محصولات لبنی کم چرب یا بدون چربی را به جای محصولات لبنی پرچرب مصرف کنید.به جای نان های سفید تهیه شده از آردهای فرآوری شده ، نان های سبوس دار و نیز انواع غلات را انتخاب کنید. مصرف شیرینی را محدود کنید و به جای شیرینی، کمی  آجیل و مغز ها را مصرف داشته باشید.

تغذیه مناسب پوستی مناسب

تغذیه مناسب پوستی مناسب

ویتامین سلامتی

از جمله مواردی که باید به ان اشاره داشته باشیم این است که مصرف ویتامین C برای سلامتی بسیار مفید است همان طور که شما را شاداب می کند و انرژی تان را افزایش می دهد، در مقابل رادیکال های آزاد هم، می تواند شما را یاری کند. این ویتامین، سرعت تعمیر و بازسازی DNA سلول هایی را که در اثر اشعه ماورای بنفش تخریب شده اند، بالا می برد. درمان ضد چروک شما که با خشکی پوستتان و پیری زودرس مبارزه می کند، در میوه ها و سبزیجات متمرکز شده است. ویتامین C که تاثیر جذب کننده دارد، در توت فرنگی، کیوی، پاپایا، انگور فرنگی سیاه و غیره موجود است؛ قطعاً این میوه ها باید در لیست غذای روزانه تان قرار بگیرند. سوفی اُرتگا لوئف، متخصص پوست، در همین زمینه یادآور می شود که:آنتی اکسیدان ها، مانند ویتامین C ،A ،E، روی و سلنیوم، دفاع سلولی پوست در مقابل اکسید شدن را تقویت می کنند.

تغذیه مناسب پوستی مناسب

تغذیه مناسب پوستی مناسب

آواکادو

یکی از میوههای پر خاصیت برای سلامت  بدن انسان میوه آواکادو می باشد. این میوه سرشار از خاصیت سرشار از بیوتین است و برای جلوگیری از خشکی پوست، شل بودن مو و ترد بودن ناخن بسیار مفید است. استفاده موضعی از این میوه می تواند سوختگی را را هم درمان کند. شما هم می توانید در خانه ماسک مرطوب کننده آووکادو درست کنید. ابتدا هسته این میوه را در بیاورید؛ بعد، پوست آن را بگیرید و مانند پوره له کنید. روغن این میوه بسیار ترمیم کننده پوست و ویتامین E از جمله ویتامین های این میوه می باشد.

تغذیه مناسب پوستی مناسب

تغذیه مناسب پوستی مناسب

چای سبز

همه ما این روزها و فواید و خواص چای سبز چیز هایی را فهمیده ام بد نیست این را هم بدانید که پلی فنول های انباشته شده در چای سبز از آن نوشیدنی پرخاصیتی ساخته اند. سعی کنید روزانه ۴ فنجان چای سبز بنوشید؛ سرد یا گرمش هم تفاوتی نمی کند. هنگام نوشیدن چای به آن شیر یا شکر نیفزایید.

تغذیه مناسب پوستی مناسب

تغذیه مناسب پوستی مناسب

اشتراک گذاری
به برخط نیوز در گوگل امتیاز دهید :)