اخبار روز ایران و جهان

آشنایی با مکان های دیدنی و مناظر سرسبز پاکستان

گردشگری پاکستان

شاید با خود بگویید کشوری که اسمش هر روز در رسانه‌های خبری با خونریزی و بمب گذاری همراه است مکان دیدنی برای یک سفر توریستی داردیا خیر ؟در پاسخ باید گفت که با این موارد، گردشگران برای دیدن و آشنایی با مکان های دیدنی و مناظر سرسبز پاکستان، حاضرند خطراتی را به جان ‌بخرند بلا از این رو می توان پاکستان را جزو  کشورهای گردشگری حساب کرد. این را هم در نظر داشته باشید که برخی مناطق این کشور، جزو خطوط قرمز محسوب شده و بقیه‌ قسمت‌ها، از آرامش نسبی برخوردار است. پاکستان کشوری در جنوب غربی آسیا است و پایتخت آن اسلام آباد نام دارد. این کشور در جنوب مرز آبی هزار کیلومتری با دریای عمان دارد و از غرب با ایران، از شمال با افغانستان، از شرق با هندوستان و از شمال شرق با جمهوری خلق چین دارای یک مرز مشترک میباشد.

دره هونزا

در نظر بگیرید که منطقه کشمیر مورد ادعای هندوستان و پاکستان است. هونزا دره ای است در میان کوهستان و (گلگت – بلتستان) که در زمان های بسیار دور خودش یک سرزمین پادشاهی مستقل بوده است قرار دارد. دره ی هونزا از شمال تا غرب کوهستان در مسیر رود هونزا امتداد پیدا کرده است.این دره ی زیبا در ارتفاعات کوه های بلند است و ۲۵۰۰ متر از سطح دریا بالاتر می باشد، این منطقه آن قدر وسیع است که به سه منطقه دیگر به ترتیب هونزای شمالی، مرکزی و جنوبی تقسیم شده.

دره هونزا

دره هونزا

روستا کالاش

جالب است است این را هم بدانید که در این دره روستایی زیبا وجود دارد، روستایی تاریخی و شگرف؛ البته در تاریخ این روستا اختلافات زیادی است اما در واقع کالاش تمدنی کهن دارد که از یونان باستان به جای مانده، مردم این منطقه به این تمدن کلاش می گویند. مردمی که در این روستا زندگی می کنند. این روستا مردمانی با آداب و رسوم و فرهنگ باستانی و قدیمی هستند و زندگی شگفت انگیزی دارند و نوعی خاص زندگی می کنند.

روستای کالاش

روستای کالاش

آن ها مردمانی شاد هستند اما همه ی خانه هایشان را با رنگ های تیره و به رنگ مشکی می سازند، آنان فستیوال های زیادی دارند که در فصل های مختلف برگذار می شوند و نظر گردشگران را جلب می کنند، روستای کالاش روی تپه ی زیبایی قرار گرفته که دل نشینی خود روستا از دیدنی های این منطقه است. علاوه بر صخره های زیبا و روستای با قدمتی بالا همانند کالاش است. از دیگر دیدنی های این ناحیه رودخانه های فراوانش است که در همه جای آن جریان دارند.

شانگری لا

در نظر داشته باشید که شانگریلا یکی از رویایی ترین مکان های روی زمین است. در سال 1994 مقاله نویس اینگلیسی تبار جیمز هیلتون کتابی به صورت داستان در مورد این مکان دیدنی و معنوی نوشت و آن را افق گمشده نامید. شانگریلا به عنوان بهشت روی زمین یا آرمان شهر هم شناخته می شود، شهری که در آن خوشحالی ابدیست و دور افتاده از جهان بیرون است.

شانگاری لا

شانگاری لا

در کتاب افق گمشده مردم شانگریلا به عنوان انسان های همیشه زنده معرفی شده اند که یک زندگی بلند مدت دارند و همیشه جوان می مانند.

اشتراک گذاری
به برخط نیوز در گوگل امتیاز دهید :)