اخبار روز ایران و جهان

درباره کاپوچینو

درباره کاپوچینو، دوست داشتنی ایتالیایی

کاپوچینو که کلمه ای ایتالیایی است به معنای کلاه کوچک که نوشیدنی بسیار لذت بخش که شامل ترکیبات قهوه وشیر میباشد که نوشیدن آن موجب احساس تازیگی ونشاط میشود.

کاپوچینو در فرهنگ فارسی معین:

(پُ نُ) [ ایتا. ] (اِ.) نوعی قهوه که به همراه شیر داغ صرف شود.

محصولی پر طرفدار گه در ایران و تمام دنیا شناخته شده است که از ایتالیا متولد شد ومزیتی که این نوع ترکیب قهوه داشت این بود که یک فنجان قهوه را در یک مدت زمان نیم ساعته نوشید ومیتوان انرا در منزل یا کافی شاپ میل کرد واز نوشیدن آن و گپ زدن با دوستان لذت برد.

کاپوچینو

کاپوچینو

شکل ظاهری کاپوچینو تشکیل شده است از 30 درصد مایه قهوه ای رنگی به نام قهوه و 70 درصد ان تشکیل شده از فوم شیر است که با دستگاه از شیر فوم گیری شده است که این ترکیبی بسیار لذیذ باعث میشود  مدت زمان سرد شدن قهوه بیشتر شود.

علاقه ی بزرگسالان نسبت به افراد کم سن و خردسالان بیشتر است و کودکان علاقه کمتری نسبت به آن نشان میدهند.ترکیبات آن در همه جای دنیا یکسان نیست برای مثال در اروپا برای تزیین از تکه شکلات یا قهوه فوری گلد با کمی پودر کاکائو که در اول سرو کاپوچینوبه آن اضافه میکنند ودر اخر به همراه یک شیرینی سرو میشود.

کاپوچینو مخلوط شیر و قهوه ایتالیایی میباشد که تشکیل شده از مایع غلیظ قهوه ی اسپرسو و فوم خامه ای گرفته شده از شیر است که با تزیینات خاصی بسیار وسوسه کننده میشود .

تصویر کاپوچینو

تصویر کاپوچینو

{کاپوچینو از یک تناسب تبعیت می کند، تناسب یک سوم}

اندازه خشک یا تر بودن کاپوچینو بستگی به اندازه فوم شیر داغی که در زمان تهیه استفاده میشود دارد.به معنای اینکه اگر شیر کاپوچینو کم باشد کاپوچینو خشک واگر شیر یاد باشد به معنای کاپوچینو تر میباشد.ولی در کاپوچینوی خشک خشک چیزی به عنوان شیر داغ وجود ندارد تنهای کاری که درآن انجام میشود این است که بعد از افزودن اسپرسو فوم شیری که قبلا از این گرفته ایم را به آن اضافه میکنم

برای تهیه کاپوچینو در خانه می توانید از موکاپات یا دستگاه اسپرسو ساز استفاده کنید.

کاپوچینو

کاپوچینو

معمولا برای نوشیدن کاپوچینو از فنجان های پهن به گنجایش حدوده 150 تا 180 میلی لیتر استفاده میشود اما در همه جا یکسان نیست وبستگی به سلیقه ی افرادی دارد که قصد سرو کردن این نوشیدنی را دارند که با همه این موارد در فنجانهای چینی معمولا سرو میشود که در کل این نوع نوشیدنی در کاپ هایی با گنجایش حدود ۱۸۰میلی لیتر یا 12 قاشق غذا خوری سرو میشود.

طرز تهیه:

برای تهیه کاپوچینو غیر از شیر میتوان آنرا با آب نیز ترکیب کرد.بطوری که 300 میلی گرم پودر کاپوچینو را با 12 میلی گرم آب ترکیب میکنیم وبا یک قاشق غذا خوری ترکیب می کنیم.

قهوه کاپوچینو

قهوه کاپوچینو

درصورت میل میتوان کف روی کاپوچینو رو با قاشق برداشته و آنرا میل کنیم .افرادی که علاقه به نوشیدن کاپوچینو دارند اکثرا معمولا افرادی اجتماعی و کمالگرا هستند.و توجهی خاصی به شکل ظاهری فیزیکی به اندازه و فرم اشیا و خاص بودن آن شی دارند دارد

ارزش غذایی این محصول به ازای هر لیوان متوسط 350 میلی لیتری عبارتست از :

  • 110 کالری
  • 4g چربی
  • 100mg سدیم
  • 10g کربوهیدرات
  • 7g پروتئین
  • 0g

كاپوچینو فندقی

كاپوچینوفندقی تقریبا همان کاپوچینو کلاسیک میباشد اما همان ترکیب عصاره ی قهوه به همراه شیر داغ و فوم شیر میباشد.که برای سرو ابتدا مقداری عصاره ی فندق اضافه میکنیم که بو و عطر فندق کنار کاپوچینو فضا وطعم خاصی را تداعی میکنند

كاپوچینو دارچینی

عصاره ی دارچین در کنار کاپوچینو طعم ارامش بخش و باعث ارامش اعصاب میشود.

کاپوچینو در مقابل کافه لاته

فوم قهوه به مهارت باریستا درصورت شکل دادن شیر و داغ کردن شیر و طریقه ی گرفتن فوم خامه ای شکل از شیر است.

لایه های متمایز اسپرسو شیر و فوم باعث میشود که بو و طعم آن قویتر احساس شود و بیشتر مخصوص کسانی است که طعم تلخ قهوه را دوست ندارند

و در آخر تمام طعم و لذت واقعی قهوه به میزان  هنر باریستا بستگی دارد که به آن هم بستگی به تجربه و میزان علاقه اون نسبت به کار و میزان ترکیب جزییات آن باهم دارد.

برای خرید انواع قهوه میتوانید به لینک های زیر مراجعه کنید:

خرید قهوه

خرید دانه قهوه

پودر قهوه

انواع قهوه ترک

قهوه فوری

خرید کپسول قهوه

کافی میت

اشتراک گذاری
به برخط نیوز در گوگل امتیاز دهید :)