اخبار روز ایران و جهان

چگونه یک سوپ جوجه خوب تهیه کنیم

سوپ جوجه

تغذیه یکی از اساسی ترین فعالیت های روزانه بوده که تمام فعالیت های روزانه ما را در بر می گیرد، مصرف غذاهای روزانه تاثیر زیادی بر خول و خوی ما دارد. برخی از غذاها برای بدن ما بسیار مفید بوده و  باعث افزایش نشاط و بالا رفتن توان جسمی ما می شود.

طرز تهیه سوپ جوجه

طرز تهیه سوپ جوجه

از طرفی غذای خوب باعث رشد و نمو بدن ما می شود و روحیه فرد را افزایش می دهد.یکی از بهترین غذاهای مقوی که می توان از آن مصرف کرد ، سوپ ها هستند. سوپ ها غذاهای مفید و مقوی هستند که بر خلاف سبک بودن برای ما بسیار مفید هستند.در این قسمت از آشپزی می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه یک سوپ جوجه خوب تهیه کنیم پس همراه ما باشید.

اگر چه ممکن است که تصور کنید سوپ ها فقط برای بیماران و کودکان مناسب بوده است ولیکن این غذا یک غذای مکمل بوده و مصرف همیشگی آن را برای شما  کنار غذا توصیه می کنیم. در ادامه با ما باشید تا دستور پخت سوپ را برای شما بیان کنیم.

طرز تهیه سوپ جوجه

طرز تهیه سوپ جوجه

مواد لازم برای تهیه سوپ جوجه

سینه پوست کنده جوجه در حدود 400 گرم، ذرت ، آب جوجه کم نمک، فلفل دلمه ای، شیر، سیب زمینی، نمک و فلفل و فلفل آسیاب شده

طرز تهیه سوپ جوجه

برای شروع آب جوجه و جوجه و ذرت را در  قابلمه ریخته و در آن را بسته و با درجه حرارت بالا گرم می کنیم تا محتوایت قابلمه به جوش آید،بعد از 12 دقیقه که دیگر جوجه رنگ قبلی خود را نداشت ، جوجه و ذرت را خارج کرده و جوجه ها را تکه تکه می کنیم.

طرز تهیه سوپ جوجه

طرز تهیه سوپ جوجه

در مرحله بعد مقدار کمی فلفل دلمه ای را به آب جوجه اضافه می کنیم. شیر و سیب زمینی را با هم مخلوط کرده و به هم می زنیم و با آب جوجه مخلوط می کنیم.جوجه ها را که خرد کرده بودیم را دوباره به آب جوجه برمی گردانیم.ذرت را از وسط به دو نیم تقسیم می کنیم و آن ها را نیز به ظرف می ریزیم.در آخر مقداری نمک و فلفل را به آن اضافه می کنیم.پس از دو ساعت مواد ما با هم یکدست شده و قوام خوبی می آید.

روی این سوپ را می توانید با ذرت و جعفری و فلفل قرمز تزئین کنید و آن را در کنار خانواده سرو کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

اشتراک گذاری
به برخط نیوز در گوگل امتیاز دهید :)