کودک

کودک
0

روز سه‌شنبه 4 مارس 2014 UFC-Que Choisir اتحادیه مصرف کنندگان فدرال که یک انجمن مصرف کنندگان، مالیات دهندگان و حفاظت از محیط زیست است در نشریه خود در مورد لوازم آرایشی کودکان هشدار داد و اعلام کرد: در مطالعه‌ای موادی که در لوازم آرایشی و نقاشی روی صورت کودکان وجود دارد .

کودک
0

از آنچه که فرد در انجام کارهای ارادی و اختیاری، از انگیزه بیشتری برخوردار است، قطعاً با تشویق او بر میزان این بازده افزوده می‌شود و بالعکس، اجبار باعث کاهش انگیزه و پایین آمدن بازده فرد می‌باشد.

کودک
0

افراد مسن اغلب دچار تغییرات مغزی می‌شوند که بر شنوایی تاثیر می‌گذارد. اگر یک فرد سال‌های زیادی در دوران کودکی صرف نواختن موسیقی کند در دوران کهنسالی مغز سریعتر به صدا پاسخ می‌دهد. این مطالعه ارتباط بین نواختن آلات موسیقی در کودکی و جوانی و سلامت مغز در زندگی آینده را آشکار می‌کند.

کودک
0

راه دیگری که می توان کودکان را به خوردن سبزی تشویق کرد درست کردن پیتزای سبزیجات با انواع دانه غلات، سبزی و قارچ، همینطور پختن ماکارونی با سبزیجات متنوع و حتی تغییر وعده غذایی صبحانه و قراردادن تعداد زیادی میوه در کنار لبنیات و کربوهیدرات های مفید .

کودک
0

به گفته او، دلیل این امر این است که کودکان به این ترتیب بیشتر احساس امنیت می کنند تا این که بخواهند با چند نفر روبرو شوند. یوران سودین و اُسا لَندبری، استادان دانشگاه لین شوپینگ نیز در گزارش خود خواهان استفاده از روش درمانی ساده و مفیدی، بدون انتظار در صف های طولانی برای این کودکان شده اند.

کودک
0

اکثرمادرکودکی ها ی خود روزهایی را به یاد می آوریم که بزرگترها برای سرگرم کردن و یا کوتاه نمودن شب های بلند زمستان با قصه، مثل و چیستان اعضای خانواده را گرد هم می آوردند و لحظات استثنایی و دلپذیری را در پس این داستانهای راز گونه و پر معنا فراهم می کردند لحظاتی که تا کنون در یاد و خاطره باقی مانده است.

کودک
0

وي تصريح كرد: براي جذب اين مواد به بدن كودكان احتياجي به حجم زياد يا مدت زمان بسيار طولاني با اين اسباب بازي هاي نيست و جذب سرب مي تواند با چند بار تماس با يك اسباب بازي غير استاندارد صورت گيرد و ايجاد مسموميت يا بيماري گردد.

کودک
0

شکوفه رادفر، فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله درباره نحوه رفتار با کودکان بیمار گفت: بعضی از بیمارها نیاز به توجه خاص دارند معمولا کسانی که دچار بیماری مزمن هستند نیازهایشان بیشتر می شود.

کودک
0

اما عده دیگری از والدین در چنین موقعیتهایی، تصمیم می گیرند که دخالتی نکنند تا بچه ها بتوانند به توافق برسند. البته بهتر است که راهنمایی و پیشنهادی مطرح شود و بچه ها از آن پیروی کنند تا بیاموزند که چطور می توان انعطاف پذیر بود و با چیزهایی که خلاف نظر بود، کنار آمد.

کودک
0

داشتن دوست برای انسان از اهمیت خاصی بر خوردار است، خصوصا در دوره جوانی و نوجوانی که شخصیت اجتماعی انسان شکل می گیرد و انسان باید زندگی و تعامل با جامعه و افرادی غیر از خانواده خود را تجربه کند یک ضرورت غیر قابل انکار است.

کودک
0

بررسي ها نشان مي دهند بچه ها چون با وسايل آلوده و اسباب بازي هاي کثيف زياد ارتباط دارند و با آنها بازي مي کنند ممکن است از روي نا آگاهي دست و پاها و به طور کلي بدنشان با همه نقاط آلوده تماس پيدا کنند از اين رو پوست کودکان منبع بزرگي از آلودگي ها و ويروس ها باشد.

کودک
0

فرزند‌ان خود را تشویق کنید، واضح و شمرده صحبت کنند. آنها باید کلمات را درست ادا کنند و نباید بعضی از حروف را حذف کنند. کلمات باید واضح و مشخص و صحیح ادا شوند. چرا که زیر لب سخن گفتن، سریع و بدون فکر صحبت کردن فاقد گیرایی، هوش و ذکاوت بوده و او را زیر سوال می‌برد.

کودک
0

به پا یا گردنم آویزان می‌شود و حاضر نیست حتی برای یک لحظه از من جدا شود، دلم می‌خواهد از خیر مهمانی رفتن بگذرم و اصلا تا وقتی این مشکل حل نشده پایم را از خانه بیرون نگذارم.» تصویر بچه‌ای که در مهمانی و خیابان و… به مادر یا پدرش می‌چسبد.

کودک
0

هنگام مطالعه مجله یا کتاب، آن را با صدای بلند بخوانید تا کودک نیز بشنود. به این ترتیب دایره لغت او و مهارت های کلامی او افزایش پیدا می کند و می توانید باعث برانگیخته شدن قوه تخیل او بشوید. در خلال کتاب خواندن می توانید کودک را در آغوش بگیرید و به او احساس امنیت و عشق نیز بدهید.

کودک
0

هوش هیجانی مهارتی است که از بدو تولد در انسان وجود دارد و میزان آن در افراد مختلف، متفاوت است. قابلیت‌های سرشتی کودکان از شناخت هیجانات و عواطف مختلف به تدریج در طول زمان و در محیط رشد می‌کند.